Pečovatelská služba
Denní stacionář

V kanceláři Pečovatelské služby se zastavila příbuzná paní Ludmily a žádalo o pomoc se zajištěním potřebné péče o její osobu, neboť měla být propuštěna z nemocnice po úrazu. Vzhledem k věku a zdravotnímu stavu nebyla doporučena operace, rodině byla nabídnuta možnost umístit paní Ludmilu do LDN. To rodina odmítla a chtěla zajistit paní Ludmile pobyt v domácím prostředí.

Číst dál: Příběh paní Ludmily – kazuistika

Paní Zdena (84 let) bydlí společně se svým manželem (86 let) v rodinném domku na vesnici. Má dvě dospělé děti, které nebydlí v blízkosti. Zejména dcera pravidelně 1× týdně k rodičům jezdí, syn dle svých možností, tak aby rodičům dopomohli. P. Zdena dříve měla ráda zahradu, zajišťovala chod domácnosti, vařila a pekla, chodila sama ven. Vše dělala ráda.

Číst dál: Příběh paní Zdeny a jejího manžela – kazuistika

Text vnučky klientů pečovatelské služby z roku 2017.

Text vznikl po ukončení služby.

Vnučka se nás zeptala: „Co pro Vás mohu udělat?“ A naše odpověď: „Napište nám, jaké to bylo z Vašeho pohledu mít pečovatelskou službu u prarodičů, napiště nám, jak jste nás jako službu vnímala.“

I díky jejím podnětům víme, že má naše práce smysl …

Číst dál: Stáří je oříšek

Na pečovatelskou službu se obrátila začátkem května paní Jana (paní J.). Tato se krátce starala o svého manžela. Před vypuknutím nemoci, která pana Zdenka (pan Z.) upoutala na lůžko, zvládal vše sám. Lékaři již nepředpokládali zlepšení zdrav. stavu a naopak stav pana Z. se měl zhoršovat.

Číst dál: Pan Zdeněk – kazuistika