Pečovatelská
služba

logolink Konep PK BF razítko

Ve středu 9.10.2019 jsme se poprvé zúčastnili Burzy filantropie pro okres Svitavy. Donátory jsme žádali o finanční podporu projektu "Pomoc je možná, jen s k vám dostat", jehož cílem bylo zakoupit auto pro pečovatelskou službu. Auto jsme zakoupili nejen díky Burze filantropie, ale také díky podpoře Pardubického kraje a darů z let minulých určených na investoční záměry.

Díky Burze filantropie jsme získali 36 000Kč a ještě materiální vybavení v hodnotě 8 000Kč.

Všem velice děkujeme.

renault

 

 abplast adfors logo kudos medesa VHOS logo TPR

Pečovatelská služba se na začátku roku 2019 zapojila do projektu "Pečovatelská služba - příležitost pro život doma II". Tento projekt trvá do poloviny roku 2020.

Realizace projektu probíhá v oficiálním partnerství s krajem Vysočina  a krajem Pardubickým (celkem 4 kraje), zaštiťuje ho Institut sociální práce a  je spolufinancován Evropskou unií.

Číst dál: PEČOVATELSKÁ SLUŽBA – PŘÍLEŽITOST PRO ŽIVOT  DOMA II

Díky finanční podpoře Pardubického kraje , obcí a darům byl v roce 2018 realizován projekt Zázemí pro zaměstnance.

Cílem projektu bylo zajistit dostatečné vybavení nábytkem kanceláře vedoucí PS a denní

místnosti pro PSS. Vedoucí služby doposud sdílela kancelář s účetní a sociálním pracovníkem, což bylo nevhodné při jednáních se zájemci o službu a s uživateli služby. V jedné kanceláři nebyl dostatek prostoru tak, aby měl každý zaměstnanec prostor dle svých potřeb.

Číst dál: PROJEKT ZÁZEMÍ PRO ZAMĚSTNANCE PEČOVATELSKÉ SLUŽBY

 VDV logo 2017

mpsv logo


Program Rozvoj a obnova
materiálně technické základny
sociálních služeb 013 310

renault

Domov Bystré o.p.s. získal pro svoji pečovatelskou službu nové osobní auto. Auto bude sloužit k převozu osob se sníženou schopností pohybu, včetně osob na vozíku.

Pečovatelská služba poskytuje pomoc seniorů, osobám s chronickým onemocněním či zdravotním postižením od 18 let věku, kteří se ocitly v nepříznivé sociální situaci. Součástí péče o ně je také doprava a doprovod na úřady, k lékaři či do veřejných služeb.

Domov Bystré o.p.s. najel za rok 2017 při poskytování péče celkem 8 881km.

Díky novému autu budeme nyní schopni zajistit také převoz uživatele služby, který je upoutaný na vozík.

            Reanult Kango se speciální úpravou bylo zakoupeno díky finanční podpoře Výboru dobré vůle-Nadace Olgy Havlové, Ministerstvu práce a sociálních věcí (program Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb) a finančním darům získaným v průběhu přechozích dvou let.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (auto.pdf)auto.pdf[ ]244 kB